+48 508 193 247
Usługi biznesowe.

Basia i Marcin

Studio Domańscy - fotografia ślubna i portretowa

Ślub. Wesele.

Wielkie wydarzenie dla dwojga ludzi. I jeszcze większe dla całej rodziny. :)
Tak czy inaczej, nie chcielibyście aby pozostało po nim tylko wspomnienie. Piękne zdjęcia potrafią najlepiej oddać magię tej chwili. Zachować dla nas i naszych najbliższych nastrój i radość która towarzyszyła nam tego dnia.
Ona piękna jak poranek, on przystojny niczym Apollo. I wielkie uczucie.
Rozbawieni goście, zapłakane matki, wzruszeni ojcowie.
To wszystko pokazujemy na naszych zdjęciach. I robimy to z pasją!

Reportaże i sesje ślubne

Pracujemy na terenie całego kraju jak i poza Polską :) Niezależnie czy będzie to sesja na zamku w Brzegu, zdjęcia w Mosznej czy zdjęcia ślubne w malowniczym Wrocławiu lub Opolu zawsze dajemy z siebie 100% i nigdy nie pracujemy na ustalonych szablonach. Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje: sesja w Zakopanem, wypad z Młodymi nad Bałtyk, zdjęcia na Maderze - proszę bardzo!


Fotografia ślubna

Ślub to najdłuższy dzień w życiu dla Młodych… i dla fotografa. To praca do rana do późnej nocy. Ogromna odpowiedzialność. Stres.

Zwykle prace zaczynamy wcześnie rano u Panny Młodej (lub salonie kosmetycznym) fotografując prace fryzjera i makijażystki. Jeszcze krótka wizyta u Narzeczonego i zaczynamy oficjalne uroczystości. Błogosławieństwo, przejazd do kościoła to wstęp do podniosłej uroczystości zaślubin. Uroczystości na której robimy reportaż, ale tak aby nie być "gwiazdami" i nie zakłócać tej podniosłej chwili. Uroczystości radosnej i wzruszającej co staramy się oddać na naszych zdjęciach ślubnych. A dalej "już z górki". Mniej lubiane przez fotografów życzenia :). Pierwszy taniec i zabawa do rana. Znaczy dla nas do oczepin.

 

 

Fotografia portretowa

Pamiątka dla męża, fotki na Sympatia.pl lub dla siebie samej. Różne są powody, ale jedno oczekiwanie. Chcesz wyglądać pięknie. Dzięki połączeniu naszej pasji i doświadczenia możemy Ci to zapewnić. Pokarzemy Twoje piękno: zarówno to wewnętrzne jak i zewnętrzne. Na Twoja prośbę możemy także dokonać zaawansowanej obróbki abyś wyglądała na zdjęciu tak jak marzysz.

Fotografia biznesowa

Oferujmy usługi fotograficzne:

  • fotografie produktową
  • portrety biznesowe
  • zdjecia reklamowe
  • dokumentacje inwestycji
  • zdjęcia obiektów przemysłowych

 


Fotografia ślubna i weselna

Reportaż ślubny – kościół

Zaślubiny to moment którego najbardziej obawiają się przyszli Państwo Młodzi (no i oczywiście pierwszego tańca :). I to jest moment z którego najczęściej niewiele pamiętają :) Stres i emocje biorą górę. Dla nas, fotografów jest to też moment bardzo stresujący. Jak każda niepowtarzalna chwila wymaga od nas maksymalnego skupienia, niezawodnego sprzętu i pewnej ręki. Powtórzenie ślubowania nie wchodzi raczej w grę :)

Jak pracujemy w kościele? Staramy się jak najmniej przeszkadzać i nie ingerować w atmosferę uroczystości.  Fotograf powinien być jedynie mało zauważalnym świadkiem uroczystości. Nie jej bohaterem.  Oczywiście też przestrzegamy wszelkich reguł i posiadamy ukończone odpowiednie kursy, potwierdzone przez legitymacje kościelne.

Reportaż ślubny – wesele

Luz i dobra zabawa, tańce, hulanki, swawole. Sama radość fotografowania.  

Powitanie na sali, życzenia, pierwszy taniec.  Uff… Młodzi mogą odetchnąć  :) Została już tylko zabawa.  Od tego momentu szukamy szalonych pląsów i niepowtarzalnych układów na parkiecie weselnym. Staramy się na  obrazku oddać atmosferę imprezy  i dynamikę zabawy.

Oczywiście, w przerwach między „setami”, nieodzowne zdjęcia z rodziną, tort, płonąca zwierzyna.

Zabawy weselne – jedni je uwielbiają, dla innych to kompletna żenada J Dla nas to okazja do złapania   niepowtarzalnych, szalonych, i śmiesznych ujęć.  Pęknięte spodnie, głupie miny i dziwaczne pozy są częstymi  gośćmi ujęć, ale to ostatecznie Młodzi decydują które zdjęcia ujrzą światło dzienne i  trafią do albumu, strony czy na odbitki a które zostaną skasowane na zawsze.

Czego nie fotografujemy? Wujka jedzącego kotleta, kuzyna zmożonego wodą rozmowną leżącego pod ścianą, smutasów.

Ostatnim stałym punktem wesela są  oczepiny. Ich przebieg zależy od lokalnych tradycji oraz fantazji zespołu/wodzireja. Czasem są śmieszne i ludyczne, czasem wzruszające.  Oczepiny są też  ostatnim elementem naszej pracy.  Po ich zakończeniu pakujemy się i żegnamy z Młodymi. Po kilkunastu godzinach pracy….

Zdjęcie grupowe

W czasach aparatów  analogowych najważniejszą pamiątką z wesela  było zdjęcie grupowe. Dzięki niemu, po latach można było wspominać każdego gościa imprezy. Zobaczyć twarz cioci lub dziadka.

Dziś, w cyfrowych czasach, oddajemy nie  kilka ale kilkaset zdjęć z imprezy.  Często jest to łącznie grubo ponad tysiąc. Tym samym każdy wujek, ciocia i dziadek znajdzie swój portret. Coraz częściej Pary Młode nie przywiązują większej wagi do zdjęcia grupowego  lub nawet całkowicie z niego rezygnują.  Mimo to staramy się zrobić jak najlepszą „grupówkę”. Oczywiście w ramach możliwości logistycznych tak aby nie  trzymać gości weselnych przez godzinę na słońcu lub deszczu :)

Plener ślubny

W odróżnieniu zaślubin, plener ślubny to brak stresu i (mamy nadzieje :) przyjemna dla Młodych część naszej pracy.

Spotykamy się na klika godzin aby w miłej i wesołej atmosferze w plenerach miasta (np. Opole, Brzeg, Praga, Wrocław,...), natury (np. jeziora Turawskie, lasy Olesna, Park Krajobrazowy Orlich Gniazd, ...) lub zamków i ruin (np. Olszty, Moszna, Zamek w Brzegu, ...) przygotować niepowtarzalny materiał dokumentujący miłość naszych :) Państwa Młodych. Miejsca o których piszemy, to te najbardziej oczywiste i "oklepane", za każdym razem jednak staramy się szukać nowych miejsc i plenerów i  jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje. Często też plenery robimy w bardziej egzotycznych lokalizacjach.

Ponieważ plener ma być przyjemny i ponieważ trwa kilka godzin stanowczo odradzamy plenery w dni ślubu. Więcej piszemy o tym Plener w dniu ślubu - NIE!


Fotografia ślubna Opole Brzeg Kluczbork Nysa Częstochowa

Fotografia Brzeg

Brzeg jest pięknym miastem, pełnym uroczych miejsc. Klika parków, zamek, odra. Fotograf w Brzegu ma łatwe życie :)

Fotografia Opole

Czy Opole jest drobrym miejscem na ślubną sesję fotograficzną? Tak! Gdy by nie wszędobylskie samochody... Wokół rynku opolskiego jest wiele uroczych uliczek, niestety w większosci zastwionych pojazdami. Na szczęście mozna znaleść wiele ciekawych miejsc zaówno w pobliżu ratusza, jak i np. na wyspie Bolko.

Fotografia Wrocław

Miasto 100 mostów to istny raj dla fotografa. Magiczny Ostrów Tumski, tętniący życiem Rynek,  malowniczy Park Szczytnicki czy Staromiejski to najpopularniejsze miejsca. Ale tak naprawdę mnogość tajemniczych zaułków, magicznych uliczek  i niezwykłych plenerów czyni z Wrocławia jedno z ciekawych lokalizacji na plener ślubny.

Fotografia Częstochowa

Mimo ze Częstochowa nie słynie z zabytkowych kamieniczek, to ciekawych miejsc jest tam pod dostatkiem. Zwłaszcza też,  że w okolicy Częstochowy jest kilka spektakularnych lokalizacji, z Zamkiem w Olsztynie na czele, będącym żelaznym punktem fotografów ślubnym z okolic Częstochowy.


Najczęściej zadawane pytania (FAQ) dotyczące fotografii ślubnej i portretowej

Sesja plenerowa w dniu ślubu czy w innym dniu?

Stanowczo odradzamy planowanie sesji plenerowej w dniu ślubu. Prosimy o zapoznanie się z dłuższym artykułem na ten temat. Jeśli zdecydujecie się  jednak na zdjęcia plenerowe  w dniu ślubu, dołożymy wszelkich starań aby zrobić to sprawnie i szybko tak aby jak naj mniej zakłócić przebieg tego pięknego dnia.

Czy przeprowadzenie sesji plenerowej w innym dniu niż zdjęcia ślubne jest dodatkowo płatne.

Studio Domańscy nie pobiera dodatkowej opłaty w tym przypadku. Wyjątkiem są sesje odbywające się  w odległości większej niż 50km od Studia Domańscy w Oleśnie. W takich przypadkach doliczamy koszt ponownego dojazdu,  jest to jednak ustalane indywidualnie.

Jak długo trwa sesja portretowa?

Zelżenie od ilości zdjęć jaką chcemy uzyskać i komplikacji aranżacji. Przy minimalnej ilości 5 fot wynikowych potrzebujemy około 1,5 godzin, przy 20 co najmniej 3-4 godziny.

Ile zdjęć robionych jest podczas sesji?

Na każde zdjęcie wynikowe wykonywane jest kilkadziesiąt ujęć z których wybierane jedno jest najlepsze. Oznacza to że w przypadku gdy chcemy uzyskać 10 zdjęć wykonywane jest około trzystu i więcej ujęć. I z tej ilości wybierane są najlepsze.

Jak mam się pomalować na zdjęcia.

Wszystkim naszym modelem proponujemy usługi współpracującej z nami zawodowej kosmetyczki-wizażystki posiadającej ogromne doświadczenie w przygotowanie pod wymogi aparatu fotograficznego. Osobom które nie zdecydują się na profesjonalną pomoc sugerujemy: -dobrze wytuszowane rzęsy, tzw. „zrobione oko” -matowa szminka, zamiast błyszczyka -żadnych błyszczących dodatków

Jaka fryzura?

Nie preferujemy wyczesanych i usztywnionych fryzur. Fotograf podczas sesji sam układa, burzy i przypina włosy modelki. Nie dotyczy to oczywiście fryzur przygotowanych po konsultacji z nami specjalnie pod zdjęcia.

Ile zdjęć można umieścić w fotoksiędze/fotoalbumie?

Na każdej rozkładówce 30 na 60 można wkomponować od jednego bardzo dużego do 4-6 mniejszych. Zwykle w fotoksiedze 30x30 15 rozkładówek projektujemy około ………….. zdjęć.

Jak szybko dostaniemy zdjęcia?

Nie szybko… Tu musimy przyznać się do dosyć długiego terminu dostarczenie gotowych materiałów. Wynika to z czasu jak poświęcamy każdemu z Waszemu zdjęciu, by każde z nich było idealne i aby para młoda wyglądał niczym z okładki drogiego magazynu mody. Fotografowie oddający materiał następnego dnia de facto dostarczają półprodukt, który para młoda powinna obrobić samodzielnie.

fotografia ślubna - sesje Opole - ślub Brzeg - zdjęcia Kluczbork - fotograf Olesno