+48 508 193 247

Teksty robocze

Fotografia ślubna i weselna


Fotografia ślubna

Ślub to najdłuższy dzień w życiu dla Młodych… i dla fotografa. To praca do rana do późnej nocy. Ogromna odpowiedzialność. Stres.

Zwykle prace zaczynamy wcześnie rano u Panny Młodej (lub salonie kosmetycznym) fotografując prace fryzjera i makijażystki. Jeszcze krótka wizyta u Narzeczonego i zaczynamy oficjalne uroczystości. Błogosławieństwo, przejazd do kościoła to wstęp do podniosłej uroczystości zaślubin. Uroczystości na której robimy reportaż, ale tak aby nie być "gwiazdami" i nie zakłócać tej podniosłej chwili. Uroczystości radosnej i wzruszającej co staramy się oddać na naszych zdjęciach ślubnych. A dalej "już z górki". Mniej lubiane przez fotografów życzenia :). Pierwszy taniec i zabawa do rana. Znaczy dla nas do oczepin.

 

 

Fotografia portretowa

Pamiątka dla męża, fotki na Sympatia.pl lub dla siebie samej. Różne są powody, ale jedno oczekiwanie. Chcesz wyglądać pięknie. Dzięki połączeniu naszej pasji i doświadczenia możemy Ci to zapewnić. Pokarzemy Twoje piękno: zarówno to wewnętrzne jak i zewnętrzne. Na Twoja prośbę możemy także dokonać zaawansowanej obróbki abyś wyglądała na zdjęciu tak jak marzysz.

Fotografia biznesowa

Oferujmy usługi fotograficzne:

  • fotografie produktową
  • portrety biznesowe
  • zdjecia reklamowe
  • dokumentacje inwestycji
  • zdjęcia obiektów przemysłowych

 


Reportaż ślubny – kościół

Zaślubiny to moment którego najbardziej obawiają się przyszli Państwo Młodzi (no i oczywiście pierwszego tańca :). I to jest moment z którego najczęściej niewiele pamiętają 🙂 Stres i emocje biorą górę. Dla nas, fotografów jest to też moment bardzo stresujący. Jak każda niepowtarzalna chwila wymaga od nas maksymalnego skupienia, niezawodnego sprzętu i pewnej ręki. Powtórzenie ślubowania nie wchodzi raczej w grę 🙂

Jak pracujemy w kościele? Staramy się jak najmniej przeszkadzać i nie ingerować w atmosferę uroczystości.  Fotograf powinien być jedynie mało zauważalnym świadkiem uroczystości. Nie jej bohaterem.  Oczywiście też przestrzegamy wszelkich reguł i posiadamy ukończone odpowiednie kursy, potwierdzone przez legitymacje kościelne.

Reportaż ślubny – wesele

Luz i dobra zabawa, tańce, hulanki, swawole. Sama radość fotografowania.  

Powitanie na sali, życzenia, pierwszy taniec.  Uff… Młodzi mogą odetchnąć  🙂 Została już tylko zabawa.  Od tego momentu szukamy szalonych pląsów i niepowtarzalnych układów na parkiecie weselnym. Staramy się na  obrazku oddać atmosferę imprezy  i dynamikę zabawy.

Oczywiście, w przerwach między „setami”, nieodzowne zdjęcia z rodziną, tort, płonąca zwierzyna.

Zabawy weselne – jedni je uwielbiają, dla innych to kompletna żenada J Dla nas to okazja do złapania   niepowtarzalnych, szalonych, i śmiesznych ujęć.  Pęknięte spodnie, głupie miny i dziwaczne pozy są częstymi  gośćmi ujęć, ale to ostatecznie Młodzi decydują które zdjęcia ujrzą światło dzienne i  trafią do albumu, strony czy na odbitki a które zostaną skasowane na zawsze.

Czego nie fotografujemy? Wujka jedzącego kotleta, kuzyna zmożonego wodą rozmowną leżącego pod ścianą, smutasów.

Ostatnim stałym punktem wesela są  oczepiny. Ich przebieg zależy od lokalnych tradycji oraz fantazji zespołu/wodzireja. Czasem są śmieszne i ludyczne, czasem wzruszające.  Oczepiny są też  ostatnim elementem naszej pracy.  Po ich zakończeniu pakujemy się i żegnamy z Młodymi. Po kilkunastu godzinach pracy….

Zdjęcie grupowe

W czasach aparatów  analogowych najważniejszą pamiątką z wesela  było zdjęcie grupowe. Dzięki niemu, po latach można było wspominać każdego gościa imprezy. Zobaczyć twarz cioci lub dziadka.

Dziś, w cyfrowych czasach, oddajemy nie  kilka ale kilkaset zdjęć z imprezy.  Często jest to łącznie grubo ponad tysiąc. Tym samym każdy wujek, ciocia i dziadek znajdzie swój portret. Coraz częściej Pary Młode nie przywiązują większej wagi do zdjęcia grupowego  lub nawet całkowicie z niego rezygnują.  Mimo to staramy się zrobić jak najlepszą „grupówkę”. Oczywiście w ramach możliwości logistycznych tak aby nie  trzymać gości weselnych przez godzinę na słońcu lub deszczu 🙂

Plener ślubny

W odróżnieniu zaślubin, plener ślubny to brak stresu i (mamy nadzieje 🙂 przyjemna dla Młodych część naszej pracy.

Spotykamy się na klika godzin aby w miłej i wesołej atmosferze w plenerach miasta (np. Opole, Brzeg, Praga, Wrocław,...), natury (np. jeziora Turawskie, lasy Olesna, Park Krajobrazowy Orlich Gniazd, ...) lub zamków i ruin (np. Olszty, Moszna, Zamek w Brzegu, ...) przygotować niepowtarzalny materiał dokumentujący miłość naszych 🙂 Państwa Młodych. Miejsca o których piszemy, to te najbardziej oczywiste i "oklepane", za każdym razem jednak staramy się szukać nowych miejsc i plenerów i  jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje. Często też plenery robimy w bardziej egzotycznych lokalizacjach.

Ponieważ plener ma być przyjemny i ponieważ trwa kilka godzin stanowczo odradzamy plenery w dni ślubu. Więcej piszemy o tym Plener w dniu ślubu - NIE!


Fotografia Brzeg

Brzeg jest pięknym miastem, pełnym uroczych miejsc. Klika parków, zamek, odra. Fotograf w Brzegu ma łatwe życie 🙂

Fotografia Opole

Czy Opole jest drobrym miejscem na ślubną sesję fotograficzną? Tak! Gdy by nie wszędobylskie samochody... Wokół rynku opolskiego jest wiele uroczych uliczek, niestety w większosci zastwionych pojazdami. Na szczęście mozna znaleść wiele ciekawych miejsc zaówno w pobliżu ratusza, jak i np. na wyspie Bolko.

Fotografia Wrocław

Miasto 100 mostów to istny raj dla fotografa. Magiczny Ostrów Tumski, tętniący życiem Rynek,  malowniczy Park Szczytnicki czy Staromiejski to najpopularniejsze miejsca. Ale tak naprawdę mnogość tajemniczych zaułków, magicznych uliczek  i niezwykłych plenerów czyni z Wrocławia jedno z ciekawych lokalizacji na plener ślubny.

Fotografia Częstochowa

Mimo ze Częstochowa nie słynie z zabytkowych kamieniczek, to ciekawych miejsc jest tam pod dostatkiem. Zwłaszcza też,  że w okolicy Częstochowy jest kilka spektakularnych lokalizacji, z Zamkiem w Olsztynie na czele, będącym żelaznym punktem fotografów ślubnym z okolic Częstochowy.